Vykdoma...
Pažintys
 
 
   
Anketa Albumas (11) Laisvalaikis (3) Pažintys (17) Pasisakymai

gyvenimo istorija..

santokos ir gyvenimo istorija...

Kai tą vakarą grįžau namo, žmona jau ruošė vakarienę. Paėmiau ją už rankos ir ištariau: „noriu tau kai ką pasakyti“. Ji atsisėdo ir tyliai pradėjo valgyti. Jos akyse vėl pasirodė liūdesys.
Pajutau, kad man sunku praverti burną. Bet prisiverčiau pasakyti, apie ką tiek laiko galvojau. “Aš noriu skirtis”… - ramiu balsu pradėjau pokalbį.
Neatrodė, kad ją būtų suerzinę šie mano žodžiai. Ji tik švelniai paklausė: „Kodėl?“
Aš nieko neatsakiau. Ji įsiuto. Mesdama šakutę žemėn, sušuko man: “Tu ne vyras!“. Tą vakarą mes daugiau nesikalbėjom. Ji verkė, įsikniaubus į pagalvę. Žinau, ji bandė suprast, kas nutiko mūsų santuokai. Bet vargu ar aš galėjau rasti tinkamą atsakymą. Aš tiesiog pamilau Rasą. O jos nebemylėjau. Aš tejaučiau jai gailestį.
Slegiamas kaltės jausmo, paruošiau skyrybų dokumentus, kuriuose sutikau, kad jai liktų mūsų namas ir automobilis, bei 30% mano įmonės akcijų. Vos pažvelgus į popierius, ji suplėšė juos į skutelius. Moteris, kuri su manim praleido 10 savo gyvenimo metų, man tapo svetima. Man buvo gaila jos, jos išsvaistyto laiko su manimi, bet aš negalėjau atsisakyti to, ką taip nuoširdžiai pažadėjau Rasai. Galiausiai ji garsiai pravirko, kas man nebuvo netikėta. Buvau tam pasiruošęs. Tiesą sakant, jai pravirkus man net palengvėjo. Mintys apie skyrybas, jau kelias savaites apnikusios mane, pagaliau įgavo tvirtą ir aiškų pavidalą.
Sekančią dieną grįžau namo labai vėlai. Pasilenkusi prie stalo, ji kažką rašė. Net nevakarieniavęs kritau į lovą ir užmigau akimirksniu. Buvau maloniai pavargęs nuo pilnos įspūdžių dienos su Rasa.
Kai prabudau, ji teberašė. Man nerūpėjo, ką ji rašo, tad apsiverčiau ant kito šono ir vėl nugrimzdau į miegus.
Ryte ji pristatė savo skyrybų sąlygas: ji nenori nieko iš manęs, ji tenori apie skyrybas būti įspėta prieš mėnesį. Ji prašė tą mėnesį abiems kiek įmanoma pasistengti gyventi kaip anksčiau. Ji nurodė paprastutę priežastį, kodėl ji to prašo: mūsų sūnus laiko egzaminus, ir ji nenori, kad mūsų griūvanti santuoka paveiktų jo mokslus.
Aš su viskuo sutikau. Bet ji norėjo kai ko daugiau. Ji paprašė manęs priminti, kaip aš ją nešiau ant rankų mūsų vestuvių dieną.
Ji prašė, kad visą mėnesį kiekvieną dieną išneščiau ją ant rankų iš miegamojo iki lauko durų... Maniau ji eina iš proto. Tačiau, nenorėdamas bereikalingų pykčių, sutikau su jos keistu prašymu.
Kai papasakojau Rasai apie savo žmonos skyrybų sąlygas, ji garsiai nusijuokė. „Koks absurdas! Kokių triukų ji beprigalvotų, jai teks susitaikyti su skyrybomis“, - su neslepiama panieka balse pasakė ji.
Aš su žmona neturėjau jokio kūno kontakto nuo to laiko, kai supratau, jog noriu su ja skirtis. Taigi, kai pirmą dieną paėmiau ją ant rankų, abu jautėmės nepatogiai. Sūnus, kaip tik tuo metu išėjęs į koridorių, net suplojo rankomis: “tėvelis neša mamytę!” Jo žodžiai suspaudė man širdį. Nuo miegamojo iki svetainės, nuo svetainės iki lauko durų – visus 10 metrų - nešiau ją savo glėby. Ji užsimerkė ir švelniai paprašė “nesakyk sūnui apie skyrybas”. Aš linktelėjau galvą. Tie jos žodžiai mane kažkuo nuliūdino. Prie lauko durų pastačiau ją ant žemės. Ji nuėjo į autobusų stotelę, laukti autobuso į darbą. Aš sėdau į automobilį ir tylėdamas išvažiavau savo įmonės link.
Antrą dieną viskas vyko sklandžiau. Ji prisiglaudė man prie krūtinės. Užuodžiau jos kvepalus, sklindančius nuo jos palaidinės. Staiga aš suvokiau, kad šia moterimi aš nesirūpinau ilgą laiką… Pastebėjau, kad ji nebėra jauna. Jos veide buvo atsiradę raukšlių, jos plaukai ėmę žilti! Ji atidavė visą save mūsų santuokai. Kokią minutę aš svarsčiau, ką aš padariau su ja.
Ketvirtą dieną, kai paėmiau ją į rankas, pajutau, kad grįžta artumo jausmas. Tai buvo moteris, kuri atidavė 10 gražiausių savo gyvenimo metų man.
Per sekančias dvi dienas pastebėjau, kad artumo jausmas auga. Nesakiau to Rasai. Į savaitės pabaigą pastebėjau, kad tapo lengviau ją nešti. Turbūt kasdieninės treniruotės nenuėjo perniek.
Vieną rytą ji niekaip negalėjo išsirinkti ką rengtis. Ji išsimatavo gana nemažai suknelių, bet niekaip nerado tinkamos. Ji atsiduso: “visos mano suknelės išaugo”. Aš staiga pastebėjau, kad ji tiek suplonėjo, jog tai ir buvo ta priežastis, dėl kurios tapo taip lengva ją nešti.
Ir staiga man toptelėjo galvon.... ji palaidojo tiek daug skausmo ir kartėlio savo širdyje. Nesąmoningai aš pasilenkiau ir paliečiau jos galvą.
Tuo metu į kambarį įėjo mūsų sūnus, tardamas: “tėveli, laikas nešti mamytę“. Matyti, kaip jo tėtis kas rytą neša mamą savo rankose, tapo svarbi jo gyvenimo dalis. Mano žmona pamojo jam ranka, kad šis prieitų arčiau, ir stipriai jį apsikabino. Aš nusisukau į šalį, nes bijojau persigalvoti paskutinę minutę. Tuomet paėmiau ją ant rankų, išeidamas iš miegamojo, pereidamas svetainę ir prieškambarį. Jos ranka apsivyjo mano kaklą švelniai ir paprastai. Aš tvirtai ją laikiau svao glėbyje – lygiai taip, kaip mūsų vestuvių dieną.
Mane liūdino tai, kad ji taip sulieknėjo. Paskutinę dieną, laikydamas ją savo rankose, sunkiai žengiau į priekį. Sūnus išėjo į mokyklą. Stipriai ją glausdamas, pasakiau: “aš nepastebėjau, kad mūsų gyvenime taip trūko artumo“.
Nuvažiavau į darbą... skubiai iššokau iš mašinos, palikdamas ją neužrakintą. Bijojau, kad bet koks delsimas nepriverstų manęs persigalvoti. Greitai užlipau laiptais į viršų, kur manęs jau laukė Rasa. “Atleisk Rasa, bet aš nebenoriu skirtis“ – ištariau jai.
Ji pažvelgė į mane su nuostaba. „Ar tu karščiuoji?“ – ištarė ji, bandydama paliesti mano kaktą. Aš patraukiau jos ranką. „Atleisk Rasa, bet aš nusprendžiau nesiskirt. Mano vedybinis gyvenimas buvo nuobodus greičiausiai todėl, kad mes su žmona nesugebėjome įvertinti mūsų kasdieninių gyvenimo detalių, bet ne todėl, kad mes nustojome vienas kitą mylėti. Regis tik dabar supratau, kad kai mūsų vedybų dieną įnešiau žmoną į mūsų namus, aš įsipareigojau ją saugoti, kol mirtis mus išskirs”.
Staiga Rasa tarum pabudo iš miego. Stipriai pliaukštelėjo man per veidą, trinktelėjo durimis ir pravirko. Aš jau leidausi laiptais žemyn ir skubėjau link automobilio.
Pakeliui sustojau prie gėlių parduotuvės. Užsakiau gražią gėlių puokštę savo žmonai. Pardavėja paklausė, ar nenorėčiau ko nors užrašyti ant atvirutės. Nusišypsojau ir užrašiau “aš nešiosiu tave ant rankų kiekvieną rytą, kol mirtis mus išskirs”.
Tą vakarą grįžau namo su gėlių puokšte rankose ir šypsena veide. Greitai užlipau laiptais į viršų… mano žmona gulėjo lovoje nebegyva.
Mano žmona kovojo su vėžiu mėnesių mėnesius, o aš buvau toks užsiėmęs su Rasa, kad to net nepastebėjau. Gydymas buvo neefektyvus, ir ji suprato, kad vilties išgyventi nebėra... Norėdama apsaugoti mūsų sūnų nuo neigiamų išgyvenimų dėl mūsų skyrybų, ji paprašė palaukti tą vieną mėnesį…

Dabar – bent jau sūnaus akyse – aš vis dar mylintis vyras…
_______________
Autorius: macsania Publikuota: 2010-10-09 15:15

tiesiog rytas....

vecer... ja sizu odin... tupo smotriu televizor....tam pokazivajut cto to neponiatnoje... ja idu i vkliuciaju muziku... ona idiot vperemesku... medlennaja prijatnaja romantika i zestokij agressivnij metal...
misli v golove raznije.... obo vsiom ponemnogu... o zizni... o tom KAKOJ ja... o zensinah...ob otnosenijah...o svadbah i razvodah...o tom kak zivut liudi...
eto ugnetajet...no v to ze vremia zahvativajet...jest liudi ,pari - kotorije nesmotria ninacto ostajutsia ulibajusimisia... nesmotria na vse problemi i peredriagi vmeste idut po zizni i ostajutsia scastlivimi vdvojom...
strannno... no vsio taki kazdij po svojemu ponimajet scastje i smisl zizni... kto to starajetsia vsiu zizn nakopit kuciu deneg - i kogda on etogo dostigajet - jemu nicego bolse neprinosit udovolstvija - on ponimajet cto on ODIN a vse kto s nim obscialsia - tolko izzi jego deneg..
kto to ziviot ot zarplati do zarplati s polupustim holodolnikom i hodit peskom - i oni scastlivi... mnogo jest skazok , raskazov na etu temu... gde ze pravda ??? ot takih mislei na duse stanovitsia neposebe...POCEMU V ETOM MIRE VSIO TAK ZAPUTANNO ??? nacinaju metatsia po komnatam nenahodia sebe mesta...
vdrug stuk v dver... stranno - ved nikogo nezdal...
podhozu k dveriam - i kakoje to neobicnoje ciuvstvo nacinajet sekotat vnutri... otkrivaju dveri - na poroge stojis Ti...odetaja v ciornuju kruzevnuju,pocti prozracnuju bluzku, korotkuju dzinsovuju jubku i ulibajessia so slovami : " ZDRAVSTVUI MILIJ...JA SOSKUCILAS... "
ja osarasen... ved vrode toolko cto,neskolko cisaov nazad, utrom , Ti usla domoj...
ja obnimaju tebia,Ti zahodis vovnutr i celujes... osiusenija nevozmozno opisat...duh zahvativajet ot tvojih pocelujev...
ti govoris cto ja ploho pachnu potom.. otpravliajes menia v dus... moje nastrojenije meniajetsia... problemu uhodiat na vtoroj plan... ja bubnia sebe pod nos pesniu arbakaite i russo - stoju podd dusem i vizu idijotskuju scastlivuju ulibku na svojom lice,kotoraja otrazajetsia v zerkale... ja kazus scastlivim kak rebionok kotoromu podarili novuju pegremusku kotoruju on tak silno hotel...
vsio... procedura zakoncena... vihozu iz vannoj zamotannij polotencem ... na kuhne temno...tebia net... idu v koridor - temnota... v komnate goriat sveci...ti lezis na krovati na zivote i vpol oborota obernuvsis zovios posmotret film... kakaja to kostiumirovanaja drama pro kurtizanku s imenem Elen...
ja zalezaju riadom... potom ustrajivajus na tvoji nogi i nacinaju miat tebe spinu... glazu jejo... ti utikajessia nosom v podusku...ja ciuvstvuju tvoju reakciju na kazdoje mojo prikosnovenije...ti casto vzdragivajes...molcis...vdrug ti perevoracivajessia sbrasivaja menia s sebia i prosto vpivajessia v poceluje...ja nacinaju celovat tebia .v spinu,v seju...ti cto to bormoces - ottalkivajes menia...
ja padaju na pol..........................................

otkril glaza...
golova bolit,potomu cto ja udarilsuia golovoj ob tumbocku kotoraja stojit riadom s krovatju...
sostojanije zutkoje...neizvestno pocemu - opuhseje lico...ot zari - ili ot napriazenija....
ves mokrij...pot prosto bezit rucjami...ja neponimaju cto proishodit...
ogliadivajus osarasennij vsem cto tolko cto bilo....
karavan... komnatuska 2,5 na 2 metra...krovat... erith...prigorod londona...
ja ciut nezaplakal kogda nakonec do menia doslo cto eto vsego lis son... son ...
ja sizu i neznaju teper cto ze seicias siuvstvuju... ili eto radost cto ti tak gluboko vosla v moju golovu i serdce...ili eto uzas osoznanija cto takije sni mogut bit postojannimi...
VSIO...
nado idti na rabotu...
Autorius: macsania Publikuota: 2010-08-14 15:11

tiesiog ploni blinai

vat tep !!!
Autorius: macsania Publikuota: 2010-02-16 15:37