Vykdoma...
Laisvalaikis
 
 
   

Brangiausia kava - Kopi Luwak

Kopi Luwak - taip vadinasi brangiausia pasaulyje kava. Unikalaus skonio, tirštoka, stipraus ir sunkiai nusakomo, gaivaus aromato kava, verta paragavimo. Lietuvoje jos galima nusipirkti - kaina 900 Lt už kilogramą ir daugiau, priklausomai nuo gamybos vietovės.

Jeigu vaišinsitės puodeliu kavos, kuris kainuoja 50 Lt, jums tikrai reikėtų žinoti, kaip gi ši unikali kava gaminama ir kodėl yra tokia brangi. O jei ketinate pavaišinti ja draugus, galbūt užteks papasakoti ir pačią gamybos istoriją.

Ši kava kilusi iš Idonezijos. "Kopi" indonezietiškai reiškia "kava", o Luwak - tai gamybos priemonės pavadinimas. Gamybos priemonė - panašus į katiną žvėrelis, kurį matote nuotraukoje.

Na, o istorija tokia. Indoneziečiai pastebėjo, kad padarius gėrimą iš kavos pupelių, kurias prieš tai suvalgė ir iškakojo luwakas, gaunamas skanus gėrimas. Galima tik paspėlioti, kaip jie tą pastebėjo... Tačiau faktas lieka faktu - nuo to laiko jie ieško miškuose luwako kakučių, kruopščiai plauna ir parduoda pasaulio turtuoliams. Na, ir lietuviams.

Luwakai gana noriai ėda kavos vaisius. Jų minkštimas skrandyje suvirškinamas, o likusios pupelės šiek tiek apvirškintos (oi, atsiprašau - po lengvos fermentacijos!) pasišalina su išmatomis. Paprastai procesas turėtų vykti miške... Tačiau žinoma, gudruoliai indoneziečiai įsigudrino patys auginti šiuos mielus padarėlius ir šerti kavos vaisiais.

Visa kita - įprastas kavos pupelių apdorojimas ir tiekimas. Didžioji dalis tiekiama į JAV ir Japoniją. Kaina priklauso ir nuo to, kokiomis pupelėmis buvo šertas luwakas - pvz. Arabika arba Robusta. Bet žinovai teigia, kad aromatas ir "aukščiausios natos" tiesiog nepakartojamos, unikalios.

Kodėl tokia didelė kaina? Na, matyt negali tie padarėliai suėsti nepamatuotą kiekį vaisių. Todėl ir "tiekiamas" tik ribotas produkcijos kiekis. Šios kavos pagaminama tik iki pusės tonos per metus.
Autorius: Mindaugas Junka  | publikuota: 2010-02-09 23:24 atnaujinta: 2010-02-09 23:30

Komentarai

niu, 45m.
Mažeikiai
niu ir galvoju prie ko sitas zveriukas...
simpatiskas..
 
bigsmile, 34m.
Vilnius
įdomus šviečiamasis straipsnis, nors tokios kavos tai nenorėčiau...
 
Mindaugas Ju…, 38m.
Vilnius
Akys stiklinės, apsiėdęs matyt :)
 
???
Ydomus straipsnis, bet as tokiai kavai tikrai nepasirasyciau, kad ir uz dyka... ir net neisivaizduoju,kaip ja ten galima gerti ir t.t. Tiesa ar serviruodami,kava pasako jos gamybos procesa ...
 
Mindaugas Ju…, 38m.
Vilnius
Jei ir pasako, tai kaip nors gražiai, maždaug "dieviški ekskrementai", "tobula fermentacija", "kvepiančios felalijos" :)))
 
oooooo, 44m.
aciu dievui,kad tos bjaurybes kavos ir negeriu,tai man toks skanumas negresia
 
lelija_balta, 40m.
Kaunas
nu zinai mindeeeeeeeeeee,subritkinai man kava gerti fui viskas per tavi net neskanu pasidare gert:(
 
Nieko cia baisaus nematau...va kai prekybos centruose prisiperkate beleko,irgi neinformuoti,tada visiems viskas lux :D Cia nors informuoti esat :)
 
angele10, 52m.
Vilnius
juk kavos apdorojimas cia pradzia,o visas procesas juk tesiasi toliau...Ka bepaimtume kai pagalvoji,ka mes valgome tai baisu...Bet neveltui pasakyta;akys nemato sirdies neskauda...ir viskas skanu.
 
danulka, 47m.
Utenos r. sav.
cia tai geras..................matyt ir kaina tokia didele.kad gyvunelius islaikyti reikia...............